+380443314029, +380676483293

Горщик в техніці пейп-арт

Горщик в техніці пейп-арт

Paper-art, пейпе-арт або пейп-арт у перекладі з англійської мови означає «паперове мистецтво». Це техніка декорування паперовими серветками. Не плутайте її з декупажем.

Цю техніку рукоділля винайшла українська майстриня Тетяна Сорокіна, жителька міста Миколаєва, у 2006 р. Спочатку вона мала назву «Серветкова пластика».

Така нова цікава ідея у рукоділлі припала до душі багатьом майстриням та розлетілася повсюди.

Тетяна придумала прикрашати малюнки по контуру ниткою із серветок. 

Пейп-арт – це техніка, що імітує інші, більш цінні техніки зображення, наприклад, різьбярство, чеканку, об’ємну вишивку. 

Для виготовлення ексклюзивного горщика вам знадобиться: пластмасовий горщик, дво- та тришарові сер-ветки (2 шт.), клей ПВА, столові серветки (2–3 шт.) або туалетний папір, ґудзики, наждачний папір, пластилін.

Горщик обробіть наждачним папером, якщо його поверхня глянцева. Якщо ні, то цей етап можна пропустити.


Наріжте на невеликі смужки звичайні столові серветки або туалетний папір.

Обклейте ними всю поверхню горщика. Серветки трішки розтягніть та гарно промастіть ПВА. Обклейте смужками бокову поверхню горщика у два шари (фото 3). Дно можна вкрити лише одним шаром серветок.

Висушіть виріб, а після ще раз вкрийте його рідким ПВА. Гарно просушіть.

Поки клей сохне, зробіть із серветок «нитки». Для цього візьміть дво- або тришарові серветки. 

Складіть підготовлені серветки і наріжте на однакові смужки завширшки 1,0–1,6 см (фото 5).

 Розберіть смужки, кожна має складатися з 2–3 шарів серветки (фото 6). Колір серветок неважливий, готовий виріб буде фарбуватися.

Тримайте смужку за один кінець, опустіть її у воду та відразу вийміть, щоб не розмокла.

Якщо серветка буде занадто мокра, то покладіть її на кухонний рушничок, щоб стекла зайва вода. Прокрутіть смужку між долонями, скрутіть у нитку. Якщо смужка розірветься, то розділіть її на короткі частини. Можна скачувати деталі і на тканинній серветці або кухонному рушнику, такі «нитки» будуть більш цупкими і тоншими (фото 8).

Якщо вони все ж  рватимуться, то змочуйте руки, а не матеріал. Для одного орнамента достатньо однієї або двох серветок.

Його можна зробити і без ескіза на горщику, а можна спочатку намалювати олівцем. Орнамент робіть як підкаже фантазія.  Для серединок квіток можна використати невеличкі ґудзики, різноманітні зернята.

Клейте їх пластиліном (фото 11).

Із серветкових ниток можна скрутити спіральки, пелюстки та інше (фото 12).

Кріпіть деталі на ПВА. Робіть орнамент вологими нитками, якщо вони висохли, змочіть, прокрутіть та формуйте малюнок. Як закінчите роботу – висушіть виріб.


Тепер його знову потрібно вкрити рідким ПВА, ще раз висушити. Для цього змішайте ПВА з водою 1х1 до стану рідкої сметани. Заготовку вкрийте чорною акриловою фарбою або гуашшю, розведеною акриловим лаком та висушіть (фото 14).

Візьмі ть акрилову «бронзу» (срібло, мідь). Шматочком поролона мазками нанесіть фарбу на горщик тонким шаром. Після першого шару фарби висушіть горщик та нанесіть другий.

Закінчивши роботу, вкрийте горщик 2–3 шарами прозорого лаку. 
Бажаємо успіхів!