+380443314029, +380676483293

Гребінець з петриківським розписом

Гребінець з петриківським розписом

Авторка майстер-класу  – Олена Корнієнко.

Починати розписувати вироби краще із пласких речей. Давайте оздобимо розписом дерев’яний гребінець.
Підготуйте такі матеріали: гребінець, акрилові або гуашеві фарби, пензлики №2 та №1 (номер визначає товщину пензлика у міліметрах), звичайний олівець, лак.


На гребінці будемо малювати квітку та стрічковий орнамент. Спочатку олівцем визначте, де буде знаходитися квітка і пуп’янки, якого вони будуть розміру (намалюйте кола на гребінці). Якщо будете малювати гуашшю, спочатку змішайте її з клеєм ПВА (1 частина гуаші на 1 частину клею) чи яйцем (2 частини гуаші на 1 яйце за вагою) для стійкості і яскравості. 


Починайте малювати основну квітку. Як правильно робити мазки для Петриківського розпису дивіться на сайті в статті "Петриківський розпис". Квітку виконуйте перехідним мазком «зернятко», так само, як і пуп’янки. Знизу пуп’янка домалюйте з кожного боку по довшому горизонтальному «кривому зернятку» та коротшому «зернятку з гострим кінчиком». Жовтою фарбою зробіть мазки на верхній частині квітки.


Далі малюйте маленькі пуп’янки. Намагайтесь не виходити за лінію олівця. Зеленою фарбою намалюйте чашолистки у нижніх частинах квіток.


Намалюйте стебельця. Додайте по боках перехідними мазками «криві зернятка» – листочки та «травичку» вгорі. Щоб розпис був цікавіший, додайте дрібних деталей. Меншим пензликом намалюйте маленькі коричневі «криві зернятка» на листочках та внизу квітки, жовті – на пуп’янках, а червоні – на жовтих мазках. 

 
Вмочіть кінчик зворотної сторони пензлика у жовту фарбу та поставте крапки у основі квіток, а поверх них – менші коричневі. Кожен шар фарби накладайте, тоді коли висохне попередній!

Залишається тільки вкрити гребінець трьома тоненькими шарами лаку. Гарно висушіть кожен шар, перед нанесенням наступного. Так фарби не будуть стиратися та зберігатимуть яскравість.
Бажаємо творчої наснаги.