+380443314029, +380676483293

Ловець снів

Ловець снів

Авторка майстер-класу – Ірина Ніколайчук

Ловець снів – це не просто модний аксесуар для етнічного інтер’єру. Індіанці Північної Америки приписували цьому талісману властивість захищати людину, яка спить, від нічних жахіть. 
Однак різні індіанські племена по-різному трактували його смисл та призначення. Деякі з них вважають, що ловець снів пропускає негативні думки та сни, щоб вони «пролітали» повз сплячу людину, а хороші ловить. А інші навпаки, вірили, що ловець пропускає добрі та приємні сни, а страшні і злі заплутуються у павутині оберега та розсипаються із світанком.

Традиційний ловець снів – це вербове коло, всередині якого розміщена павутина, сплетена із оленячих жил чи ниток. Оберіг прикрашали пір’ям, камінчиками та мушлями.

Ви ж можете використати ловець снів як оригінальний елемент декору. А ще його можна подарувати людині, яка захоплюється культурою індіанців чи етнічними виробами. 

Ловець снів варто робити власними руками. Саме так ви вкладете у виріб свої найкращі думки та побажання.

Для виготовлення ловця вам знадобиться: основа (металевий або дерев’яний обруч, п’яльці); тонка тасьма із шкіри, тканини або товсті нитки для в’язання; міцна нитка чи шнур; намистини різних розмірів, бісер та інші аксесуари; пір’я, клей-гель або клей ПВА, ножиці.

Ловець снів можна зробити, навіть якщо у вас нема готового кола-основи, варто лише скористатися звичайною газетою, старими журналами. Для цього аркуші розріжте їх на смужки розміром 10 х 42 см (фото  1–2).

          

Далі складіть смужку навпіл вздовж. Зігніть її ще раз навпіл та розігніть. Зігніть кожну частину до центру.

Після чого проклейте деталь будь-яким клеєм. Висушіть її. Зробіть ще 7 таких смужок. 


Візьміть каструлю бажаного діаметра або щось у формі кола. Візьміть одну паперову смужку та обмотайте каструлю, склейте кінці деталі.

Далі, тісно стягуючи заготовку, наклейте всі інші смужки по формі каструлі.

Дайте клею висохнути. 


До отриманого обруча прив’яжіть товсту нитку. Якщо у вас тонкі нитки, то складіть їх разом, щоб пучок був товстіший. 


Каркас повністю оплетіть ниткою. В кінці зробіть петлю для того, щоб повісити виріб.

Почніть плести павутинку. Для цього візьміть 2–5 м цупкої, але тонкої нитки, краще природного походження. 
Плетіть павутинку за поданою схемою: візьміть вільний кінець нитки та вільно, не натягуючи, перекиньте її через верх кільця. Заведіть нитку по звороті обруча та протягніть її у утворену петельку. 

Павутина плететься поетапно, коло за колом.

Число кіл і перемичок робіть на свій смак, головне врахувати діаметр обруча та пам’ятати, що малюнок павутинки має бути гармонійним. 
По ходу плетіння можна в’язати вузли або нанизувати на нитку різноманітні намистини. Нитку добре натягуйте, щоб павутина не провисала.


Прикрасити ловця снів можна намистинами або натуральними пір’їнами.
Якщо пір’їн у вас нема, то можна виготовити їх власноруч із ниток.
Візьміть дріт завдовжки 15 см. Густо змастіть її клеєм-олівцем.

Робіть це частинами, щоб він не встигав засохнути. Намотайте на дріт нитку по всій довжині. Закінчивши намотування, нанесіть ще клею поверх нитки та обмотуйте у зворотньому на-прямі 2 см.

 


Наріжте нитки завдовжки 7-8 см. Кольори ниток вибирайте на свій смак.


Кожну ниточку зав’яжіть на основній проволоці простим вузлом.

Якщо нитка тонка, то можна складати по кілька відрізків разом.

Закінчіть, коли до кінця дроту залишиться близько 6 см.


Краї готового пера підріжте на бажаній довжині від основи.
Підготуйте розчин клейстера. У маленьку каструльку насипте половину чайної ложки крохмалю. Візьміть 1 склянку теплої води. У крохмаль додайте   4 столові ложки теплої води та добре розмішайте до утворення «рідкого тіста». Далі додайте воду, що залишилася, продовжуючи постійно помішувати суміш, аби не утворювалися грудочки. Поставте каструльку на середній вогонь та доведіть клейстер до кипіння, не перестаючи помішувати. Коли суміш стане прозорою, зніміть каструльку з вогня і дайте клейстеру охолонути.
У розчин опустіть перо на кілька хвилин.


Намочені пера покладіть на тканину на рівній поверхні. Розправте нитки, надаючи перу необхідної форми. Почекайте повного висихання.

На вільний кінець пера одягніть вибрані намистини. Їх кількість залежить від розміру.

Круглогубцями на проволоці зробіть петельку.

Закріпіть на ній нитку та прикрасьте її ще кількома намистинами.

Прив’яжіть пір’я до обруча. Хвостики ниток заховайте під обмотку.