+380443314029, +380676483293

Термочохол для пляшки

Термочохол для пляшки

Для чого потрібен термочохол? Щоб зберігати температуру напоїв, особливо холодних. На відміну від термоса, він легкий і не б’ється.

Для виготовлення термочохла вам знадобляться: будівельний фольгований утеплювач; тканина; шнур; зажим для шнура.

1. Обираючи матеріали для чохла, зверніть увагу на їх практичність. Тканина має бути міцною, але не надто товстою. Бажано, щоб вона легко пралася. Будівельний фольгований утеплювач зі спіненого поліетилену досить легкий, гнучкий і при цьому міцний. У нього дві поверхні: поліетиленова та з фольгою. Саме фольгований бік буде всередині термочохла. 

2. Щоб зробити чохол, спершу треба визначитися з його розміром. Виміряйте довжину окружності пляшки. Додайте до неї 1,0–1,5 см, щоб пляшка проходила вільно. А потім виміряйте її висоту. Для цього поставте пляшку на стіл і виміряйте відстань від стола до горлечка. Так ви отримаєте висоту й окружність чохла. У нас: висота – 21 см, ширина – 26 см. У вас розміри можуть відрізнятися залежно від форми й об’єму пляшки.

3. Виріжте з утеплювача прямокутник зі сторонами, що дорів-нюють висоті й окружності чохла. З’єднайте бокові сторони утеплювача у стик. Важливо: не накладайте краї один на одного. Із зовнішнього боку проклейте одностороннім скотчем.

4. Для надійності можна ще й прошити швом «козлик». Так ви отримаєте циліндр. Перевірте, чи підходить він для вашої пляшки. 

5. Для підготовки дна чохла поставте циліндр на утеплювач та обведіть його, щоб утворився круг.

6. Приєднайте його в кількох місцях скотчем до циліндра і прошийте швом через край.

7-8. Для акуратності закрийте верхній край утеплювача тканиною. Виріжте з неї смужку завширшки 6 см, довжина якої дорівнюватиме ширині прямокутника з утеплювача плюс 2 см. Підігніть один з довгих країв тканини, пропрасуйте. Можна цей край для фіксації ще й прометати. Оберніть тканиною верх утеплювача та пришийте швом «назад голку». Підігнутий край має опинитися всередині.

9. Короткий край, що розташований поверх, необхідно підігнути. Так ви вже матимете внутрішню частину чохла, яка буде зберігати температуру.


10. Тепер починайте робити зовнішній чохол. З тканини виріжте прямокутник (бокову частину) і круг (дно). Ширина прямокутника дорівнює окружності пляшки плюс товщина утеплювача, плюс 2 см. У нас виходить 26 + 1 + 2 = 29 см. Висота дорівнює висоті пляшки до гор-лечка плюс 7–8 см. У нас вийшло 21 + 7 = 28 см. Круг із тканини повинен бути на 1–1,5 мм більший за діаметр круга з утеплювача.

11. Простіше його накреслити навколо внутрішньої частини чохла.

  
12. Спочатку підігніть верх прямокутника на виворіт на 1 см і пропрасуйте лінію згину.

13. А потім підігніть бокові сторони на виворіт на 0,5–0,7 см і також пропрасуйте по лініях згину.

14. Далі ще раз підігніть верх на 2,5–3,0 см і тепер уже прошийте швом «назад голку». У вас утвориться куліска, в яку ви вставите шнур.

15. Складіть лицем бокові підігнуті краї та скріпіть швацькими булавками з кульками .

16. Відрізок завдовжки 3–4 см від верху не зшивайте, а далі розправте тканину та прошийте швом «назад голку» до низу.

17. І тепер цим же швом пришийте дно, при потребі спочатку його приметайте.

Виверніть чохол. Вставте всередину частину з утеплювача. У куліску затягніть шнур і зафіксуйте його спеціальним зажимом. Якщо такого немає, шнур можна просто зав'язувати.

Напої будете пити, не виймаючи пляшку з чохла. Так вона довше зберігатиме свою температуру.