+380443314029, +380676483293

Ведмідь. Модульне оригамі

Ведмідь. Модульне оригамі

Щоби скласти ведмедя, підготуйте всі необхідні модулі. Аркуші коричневого та бежевого паперу розріжте на прямокутники розміром 5,2 х 7,4 см. Складіть із них 892 коричневі модулі і 164 бежеві модулі.

Прямокутники, що залишилися, переріжте надвоє (розмір 3,7 х 5,2 см). Із них складіть 10 бежевих і 281 коричневий модуль.

Бежеві прямокутники, що залишилися, ще раз розріжте надвоє (розмір 2,6 х 3,7 см). Складіть із них 60 модулів.

Коли всі модулі готові, можна починати складати ведмедя.

Розпочинайте роботу з тулуба.

Схема 1. Тулуб (всі модулі великі).

Візьміть 27 великих коричневих модулів (1/16 формату А4). Поєднайте їх у три ряди, як показано на фото 1. Необхідно зробити 4 такі заготовки.
Заготовки з’єднуйте поступово. Спочатку надягніть 1 модуль на крайні кутики модулів 1-го рядка. А потім надягніть 2 модулі 3-го рядка (фото 2).
Аналогічно приєднуйте решту заготовок. У результаті утвориться кільце з модулів у 3 рядки.

Далі акуратно, притримуючи краї, виверніть кільце (фото 3). Так ви отримаєте основу тулуба. Модулі дивляться короткою стороною назовні (фото 4).

Тепер надягайте модулі згідно зі схемою 1. З кожним рядом більш помітне формування тулуба ведмедя. Уважно слідкуйте за розташуванням кольорів.

Біля животика в рядках 10–14 додайте по 1 великому коричневому модулю з кожного боку (фото 5).
У 15-му рядку кількість модулів не змінюється. А в 16-му проведіть скорочення кількості модулів. Чітко дотримуйтеся схеми 1. У 17–19 рядках кількість модулів знову не змінюється. Останні ряди трохи притисніть для формування тулуба. Готова перша деталь ведмедика (фото 6).

Тепер починайте складати голову. Для неї візьміть 153 великі коричневі модулі (1/16 формату А4), 35 великих бежевих модулів і 60 коричневих модулів середнього розміру (1/32 формату А4).

Схема 2. Голова

Для голови зробіть 2 заготовки, кожна з яких складатиметься з 27 великих коричневих моду-лів. Заготовки такі самі, як і для тулуба. З'єднайте їх між собою, як робили це із заготовками для тулуба (див. фото 2). У результаті утвориться кільце з модулів у 3 рядки. Далі акуратно, притримуючи краї, виверніть кільце (фото 7). Ви отримаєте основу голови (фото 8). Модулі дивляться короткою стороною назовні. Тепер надягайте модулі згідно зі схемою 2. З кожним рядом більш помітне формування голови.

 
Уважно слідкуйте за розташуванням кольорів, а також за додаванням і зменшенням кількості модулів у рядках (фото 9). Рядки 10–12 складайте з модулів середнього розміру (1/32 формату А4). На схемі вони позначені світло-коричневим кольором. Останні ряди трохи притисніть для формування голови (фото 10). Готова друга деталь.

Для її оформлення необхідно скласти 2 вуха й ніс.

Аби скласти вуха, візьміть модулі середнього розміру (1/32 формату А4).

Схема 3. Вухо

Для одного вуха поєднайте в кільце із 3 рядків 34 коричневі модулі та 5 бежевих модулів, по 13 модулів у кожному ряду (схема 3).

Акуратно, притримуючи краї, виверніть кільце. Якщо модулі не тримаються, то закріпіть їх клеєм ПВА або клей-гелем.

Для складання носа візьміть маленькі модулі (1/64 формату А4).

Схема 4. Ніс

Поєднайте в кільце з 3 рядків 36 бежевих модулів, по 12 модулів у кожному ряду (схема 4).

Акуратно, притримуючи краї, виверніть кільце й надягніть на них іще 24 модулі, по 12 у кожному рядку.

На завершення роздрукуйте та виріжте прямокутник із зображенням носа (с. 14). Зверху наклейте на нього односторонній скотч. Виріжте деталь, знизу наклейте двосторонній скотч. Зніміть із нього захисний шар і приліпіть на відповідне місце. А можна приклеїти.

Хвіст складайте аналогічно вухам із модулів середнього розміру (1/32 формату А4).

Схема 5. Хвіст

Він відрізняється лише кількістю й кольором модулів. 

Залишилося скласти задні й передні лапи ведмедика згідно зі схемами 6 і 7.

                               

Схема 6.  Передня лапа                                     Схема 6.  Задня лапа

Рядки 11–15 схеми 6 і 7–12 схеми 7 складайте з маленьких модулів (1/64 формату А4). На схемі вони позначені світло-коричневим кольором.

Готові деталі ведмедика приклейте на відповідні місця.

Для фіксації можна додатково використовувати зубочистки.

Роздрукуйте та виріжте прямокутник із зображенням очей. Зверху на нього наклейте односторонній скотч. Виріжте деталі. За допомогою двостороннього скотчу приліпіть очі на відповідні місця. 

Пеньок можна зробити з бобіни від скотчу й коричневого гофропаперу, а травичку – з пряжи «Травка» для в’язання.