+380443314029, +380676483293

Виготовлення літонів

Виготовлення літонів

Літон – це стебло-квітконос із дроту (або іншого матеріалу) для квітки чи стебло-черешок для листочка. Дріт обвивають гофрованим (найчастіше) або цигарковим папером і, при потребі, фарбують.

Для літонів від дроту діаметром 0,3 мм відріжте необхідну кількість шматочків необхідної вам довжини. Якщо дріт м'який, то відріжте шматочки вдвічі довші. Складіть їх удвоє і скрутіть.

Від рулону гофропаперу гострими ножицями відріжте рівні смужки завширшки 6–8 мм. Смуга вийде довгою, і її набагато зручніше використовувати не цілком, а нарізавши на шматочки по 16–25 см, в залежності від довжини дроту. Якщо вам не вистачило такого шматочку гофропаперу, то можна додати ще один шматочок.


Смужку паперу спершу розтягніть, адже папір гофрований і, якщо цього не зробити, обвиття вийде рихлим і недостатньо щільним. З одного краю на відрізку 2 см змажте дріт клеєм ПВА, прикладіть до нього смужку й вологими пальцями зробіть декілька обертів папером, таким чином зафіксувавши його. Пальці правої руки прокручують дріт, а пальці лівої руки дуже міцно притискають смужку. Стежте за тим, щоб папір лягав рівно і щільно, дріт ніде не має бути видно.


Важливий момент: коли літон готовий, його необхідно обробити клеєм ПВА для міцності. Нанесіть його прямо на свої пальчики і промажте літончик.

Залиште літони для висихання.